Samonivelačné hmoty

Samonivelačná hmota je vhodná na vyrovnávanie betónových, anhydritových i asfaltových podkladov so zvyškami starých lepidiel, smoly, farby. Nivelačné hmoty "nivelačky" svojimi vlastnosťami renovujú a vytvárajú veľmi rovný, tvrdý a savý podklad vhodný pre všetky typy podlahových krytín.

CHEMOS Premium A5

CHEMOS Premium A5

Sadrová samonivelačná podlahová hmota (nivelák) pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke 1 - 20 mm.

CHEMOS Standard 30

CHEMOS Standard 30

Cementová samonivelizačná podlahová hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke do 20 mm.

CHEMOS Special 35

CHEMOS Special 35

Samonivelačná hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri, zvlášť vhodná aj pod parkety. Suchá pre lepenie už po 24 hod., s veľmi nízkym pnutím, pre hrúbky 0,5 - 40 mm.

CHEMOS Elastic 45

CHEMOS Elastic 45

Samonivelizačná, vláknom vystužená podlahová hmota na drevené a problematické podlahy - hrúbka vrstvy do 20 mm. So zvýšenou pružnosťou, pevnosťou a priľnavosťou k podkladu.

CHEMOS Express 24 H

CHEMOS Express 24 H

Rychloschnúca samonivelačná vyrovnávacia hmota pre hrúbku vrstvy 1 - 10 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Garáž

CHEMOS Garáž

Samonivelizačná vyrovnávacia podlahová hmota pre vytváranie finálnej, podlahy s vyššou oteruvzdornosťou.  Pre hrúbku 0,5 -20 mm v jednej pracovnej operácií.

CHEMOS Finál F1

CHEMOS Finál F1

Samonivelizačná priemyselná vyrovnávacia podlahová hmota pre vytváranie finálnej, veľmi pevnej a oteruodolnej podlahy. Pre hrúbku 4 -20 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

Jemný kremičitý piesok s veľkosťou zrna 0,3 – 0,8 mm.

CHEMOS Piesok 1 - 2

CHEMOS Piesok 1 - 2

Ostrý kremičitý piesok s veľkosťou zrna 1 – 2 mm. 

Vyrovnávanie podláh v interiéri

Liate betónové podlahy zo zmesí takej tekutosti, že sa rozlievajú a samé zrovnajú do vodorovnej hladiny sa nazývajú samonivelačné hmoty.

Samonivelačné stierky sú suché maltové hmoty, ktoré po rozmiešaní s vodou vytvoria riedku "kašu", vhodnú na pevné podklady v interiéri. Výhodou predpripravených zmesí je pomerne rýchla aplikácia a vysoká pevnosť v tlaku.