Lepidlá na parkety

Lepidlá na mozaikové, vlysové, lamelové, masívne, viacvrstvové hotové parkety, aj parkety z exotických drevín. Chemos lepidlá na parkety sú vhodné aj na podlahy s vykurovaním. 

CHEMOS PU 45

CHEMOS PU 45

Dvojzložkové, bezrozpúšťadlové a bezvodé polyuretánové lepidlo na parkety. Lepidlo vhodné pre podlahové vykurovanie. Lepidlo na drevo je vhodné na lamelové aj masívne podlahy.

CHEMOS SPU 60

CHEMOS SPU 60

Elastické jednozložkové silanové lepidlo na lepenie parkiet.    

CHEMOS SPU 64

CHEMOS SPU 64

Tvrdo-elastické jednozložkové silanové lepidlo na lepenie parkiet. Lepidlo na drevené podlahy, aj s podlahovým vykurovaním.

Dnes možno takmer akýkoľvek typ drevenej podlahovej krytiny spoľahlivo upevniť pomocou moderných elastických lepidiel. Lepidlá na drevo a drevené podlahy majú celý rad výhod - sú bezrozpúšťadlové, chránia podklad pred šmykovými (ťahovými) silami  a znižujú prenos pnutia na podklad. Na lepenie drevených krytín možno použiť aj  dvojzložkové polyuretánové lepidlá.

Drevené podlahy a parkety je možné lepiť pomocou lepidiel na drevo CHEMOS. Takéto lepidlo na drevo je navrhnuté špeciálne pre tieto materiály a poskytuje pevné spojenie. Ľahko sa používa a poskytuje rýchle a pevné spojenie, ktoré vydrží.

Naše lepidlo na drevené podlahy má všetky predpísané parametre, aby dokonale splnilo svoju funkciu, neskracovala sa životnosť podlahy a maximálne komfortne sa s ním pracovalo.
Pred samotným lepením nezabudnite naniesť penetračný náter.

Elastické a dostatočne silné lepidlo môže znížiť napätie medzi podkladom a dokončovacím materiálom. Pre takú úlohu sú vhodné jednozložkové aj dvojzložkové lepidlá na drevo a parkety.

Najobľúbenejším typom jednozložkových prípravkov je lepidlo na báze polyuretánu. Tieto zmesi sú vhodné pre montáž dosiek na drevený podklad alebo cementový poter.

Betónový podklad alebo podklad z keramických dlaždíc

Pre takýto typ podkladu sa považuje lepenie za najlepší spôsob inštalácie drevenej podlahy, pretože umožňuje prirodzený pohyb drevených dosiek, čo umožňuje drevu zmršťovať sa a rozširovať. Trvanlivosť vašej podlahy sa zvýši aj vďaka tomu, že vytvorí pevné spojenie medzi betónovým podkladom a drevenými doskami.

Lepidlo na drevo a parkety 

Lepidlá na drevo a drevené aj plávajúce podlahy či parkety, ktoré vám prinášame v sortimente našich lepidiel, sú vhodné pre lepenie nielen parkiet, ale aj dosiek, paluboviek či plávajúcich podláh. Lepidlá na parkety sa vyznačujú vysokou priľnavosťou, pevnosťou spoja aj ľahkou aplikáciou. Ich priaznivé vlastnosti určite ocení každý parketár.

Výber lepidla na drevo

Rovnako ako lepidlá na dlažbu, tak aj správny výber lepidla na parkety nie je dobré podceňovať. Napríklad na parkety bukové, jaseňové či javorové, ktoré rýchlo reagujú na zmenu vlhkosti, nie je vhodné používať lepidlá s obsahom vody.

Sú špeciálne navrhnuté s ohľadom na potreby drevených parkiet. Jednou z ich výhod je ich vhodnosť aj pre podlahy s vykurovaním. Lepidlá Chemos sú vyrobené s ohľadom na tepelnú odolnosť a dokážu odolávať teplotným výkyvom spôsobeným podlahovým vykurovaním. Takže nemusíte sa obávať, že by lepidlo pri vykurovacom systéme strácalo svoje vlastnosti alebo spôsobovalo problémy s podlahou.

Veríme, že naša ponuka lepidiel na drevené parkety, vám poskytne spoľahlivé riešenie pre váš domov či komerčný priestor.