Penetračné nátery

Pre zjednodušenie manipulácie s našimi výrobkami, sme pre vás pripravili videá ako efektívne používať penetračné nátery, lepidlá na drevené podlahy, pripraviť si podklad samonivelačnou hmotou alebo lepenie PVC krytín a iné.

Penetračný náter je odporúčaný pre spevnenie podkladu, zjednotenie jeho nasiakavosti a zvýšenie priľnavosti povrchu pred použitím vnútorných omietok alebo fasád, lepením obkladov a dlažieb, vyrovnávaním podláh samonivelizačnými hmotami, lokálnymi opravami podkladových betónov a pod.

Použitie penetrácie CHEMOS

Ako základný penetračný náter na nasiakavé podklady (omietky, drevo atď.) Pre zníženie nasiakavosti a zároveň zlepšenie priľnavosti vrchného náteru.

Ako položiť vinylové podlahy s lepidlom CHEMOS

Pokládka vinylovej podlahy pomocou lepidla.  Hľadáte pracovný postup a lepidlo na PVC?  Lepenie vinylových podláh je s našimi lepidlami jednoduchá. 

Pozrite sa na inštruktážne videá, ako správne používať penetračný náter Chemos na podlahy a iné podklady.

Chemos 204 koncentrát 5l penetrácia na podlahy pod samonivelačné hmoty
Penetrácia na podlahy Chemos PE 406 10l
Piesková penetrácia Chemos Adhézny mostík 10l
Chemos PT12 penetračné a tmeliace pružná hmoty na drevené podlahy

Jedným z najdôležitejších krokov pri príprave betónového povrchu na samonivelizačnú hmotu je natretie povrchu penetračným náterom. Penetrácia pomôže chrániť povrch pred koróziou a praskaním

Pod PVC podlahy je adhézny mostík spôsob, ktorý sa používa na spojenie podkladu s PVC podlahou dohromady. Tento typ spojenia je veľmi pevný a často sa používa v priemyselných a komerčných aplikáciách. Penetrácia adhéznym mostíkom sa používa aj v niektorých domácich aplikáciách, ako je napríklad pripevňovanie podláh k podkladom.

Penetračný adhézny mostík od CHEMOS je typ spojovacej hmoty, ktorý poskytuje pevné spojenie medzi dvoma povrchmi. Adhézny mostík je tiež odolný a vysoko priľnavý, vďaka čomu je ideálny a použitie vo vonkajších aj vnútorných aplikáciách.

Adhézny mostík CHEMOS je predpripravený s pridaním piesku, čo eliminuje potrebu dodatočného miešania a zaručuje rovnomernú konzistenciu. Zabezpečuje silnú a trvalú väzbu medzi podkladom a novou podlahovou hmotou. Nechaj sa inšpirovať našimi praktickými videonávodmi, ktoré ti krok za krokom ukážu, ako efektívne využiť adhézny mostík CHEMOS pri tvojich projektoch.

Naše videonávody penetračných náterov vám ukážu, ako správne aplikovať penetrácie na vaše povrchy. Tento penetračný náter pomôže chrániť vaše povrchy pred poškodením vodou, zafarbením a inými potenciálnymi problémami. Dodržiavaním našich jednoduchých pokynov zaistíte, že vaše povrchy budú náležite chránené.

Penetračné nátery sú ideálne pre ochranu betónu pred vonkajšími vplyvmi a zabraňujú jeho korózii. Pri správnej aplikácii sa nátery dostanú hlboko do štruktúry betónu a vytvoria silnú ochrannú vrstvu. Výhodou použitia penetračných náterov je aj ich schopnosť zlepšiť pevnosť betónu, čím zvyšujú jeho životnosť a odolnosť.

Penetračný náter Chemos je navrhnutý tak, aby sa vsiakol do podkladu, utesnil povrch a zabránil tvorbe prachu a zároveň je ideálny na použitie ako tesniaci/základný náter. Penetrácia je vynikajúca, pretože zloženie môže preniknúť do všetkých typov trhlín.

Ako dlho schne samonivelačný poter Chemos?

Jednou z kľúčových otázok pri práci so samonivelačným poterom je, ako dlho materiál schne. Priemerný čas schnutia samonivelačného poteru Chemos Express 24 H je už 1 - 1,5 hodiny, čo znamená, že podlaha môže byť na ľahkú chôdzu pripravená už za krátky čas. Kompletné vytvrdnutie a dosiahnutie maximálnej pevnosti poteru nastane približne po 24 hodinách, čo umožňuje následné dokončovacie práce ako je pokládka dlažby alebo iných podlahových krytín.

Pracovný postup

Pred aplikáciou penetračného náteru, otestujte kvalitu podkladu. Odstráňte všetky nesúdržné časti a prach, potom je penetrácia pripravená k použitia a nanáša sa štetcom alebo valčekom.

Základný náter

Povrch správne pripraveného betónového podkladu je porézny. Dosiahnutie dobrej priľnavosti vyžaduje maximálnu kontaktnú plochu. Použitie základného náteru penetrácie je dôležitou súčasťou každej inštalácie podlahy. Základný náter penetrák, poskytne povrchu penetráciu a dobrú priľnavosť, a musí mať pevnosť alebo súdržnosť, takže poskytuje integrálnu spojovaciu vrstvu.

Chemos penetračný náter je typ náteru, ktorý sa používa na ochranu betónových podkladov pred poškodením a lepšiu priľnavosť samonivelačných hmôt. Tento typ náteru je tiež známy ako základný náter. Penetračný náter Chemos pomôže zabrániť vode a iným nečistotám preniknúť do podkladu a spôsobiť poškodenie.

Zistite viac o našich produktoch:

Ak chcete zistiť viac o penetračných náteroch a ich výhodách, kontaktujte nás ešte dnes. Naši odborníci s vám radi poradia a pomôžu s výberom správnej penetrácie pre vašu stavbu.