Nivelačné hmoty

Pre zjednodušenie manipulácie s našimi výrobkami, sme pre vás pripravili videá ako efektívne používať nivelačné hmoty na vyrovnanie podlahy

Pripravte kvalitne podklad pred pokládkou podlahových krytín pomocou nivelačných hmôt Chemos. Vyznačujú sa ľahkou spracovateľnosťou.

Chcete mať dokonalú podlahu? Venujte svoju pozornosť správnemu vyrovnanie podkladu. Bez dokonale rovného povrchu vám materiál s veľkou pravdepodobnosťou začne pridávať starosti priamo pod nohami.

Práve kombinácia rôznych materiálov nášľapných vrstiev a ich vlastností kladie na podlahový nivelačný poter nemalé nároky, a preto musí spĺňať rad technických požiadaviek od elasticity, dobrej tepelnej vodivosti cez tvrdosť a pevnosť až po nehorľavosť či rovinatosť.

A práve posledná technická požiadavka, ideálna rovinatosť, je často dôvodom, prečo voľba smeruje pri návrhu podlahy na použitie samonivelizačných stierok.

S vyrovnaním drevených alebo betónových podláh si s troškou zručností poradí každý domáci kutil. Stačí sa len držať našich video návodov ako vyrovnať krivú podlahu.

Chemos nivelačné hmoty
Príprava podkladu, nivelovanie
Ako vyrovnať podlahu
Samonivelačná hmota Chemos Standard 30
Vodivý náter pod lepidlo Profilep
Samonivelačné hmoty CHEMOS

Samonivelizačná stierka je jedným z najprínosnejších materiálov pre úpravu alebo opravu poškodeného či nevhodne pripraveného podkladu.

Technológie a vlastnosti stierok dnes umožňujú široký rozsah aplikácií v hrúbkach od 2 až 55 mm, zvyšujú mechanickú odolnosť podkladov, alebo sú priamo použiteľné ako finálna podlahová vrstva.

Ako sa používa nivelák na podlahy?

Pred naliatím samonivelačnej hmoty na podklad, musí dôjsť k zameraniu podlahy, kedy dôjde k vyrovnaniu väčších nerovností pomocou opravnej hmoty. Vystúpené časti sa naopak zbrúsia.

Zvlášť náchylné aj na drobné nerovnosti sú populárne vinylové podlahové krytiny. Aby sme problémom včas predišli, je potrebné (neupravený betón, cementový poter a pod.) najskôr podlahu vyrovnať. K tomuto účelu slúžia samonivelačné stierky. Čo je však dôležité - podklad najskôr očistiť a použiť penetráciu.

Aby nivelačka na podlahu dobre držala, musí sa aplikovať na kvalitne pripravený povrch. Betón je potrebné očistiť od prachu a spevniť penetráciou. Ak budete nivelačnú hmotu aplikovať na dlažbu, použite takzvaný adhézny mostík. Často sa aplikuje vo forme náteru, ktorý zaistí dobrú priľnavosť medzi dlažbou a nivelačkou.

Nivelizácia podlahy pod novú podlahovú krytinu

Ak pokladáte novú podlahovú krytinu, nivelizácia podlahy je nevyhnutná. V praxi sa jedná o zbrúsenie a vyrovnanie povrchu podlahy pomocou špeciálnej samonivelačné stierky. Viac o tom, ako nivelovať podlahu svojpomocne sa dozviete v našich videonávodoch.

Prečo je nutná nivelizácia podlahy?

Hlavným predpokladom odolnej a stabilnej podlahy je kvalitný podklad. Z tohto dôvodu sa pre vyrovnanie podlahy používa takzvaná samonivelačná stierka. Ide o odolnú, paropriepustnú hmotu pripravovanú z predmiešaných zmesí.

Postup aplikácie samonivelačnej stierky

Predtým, ako bude samonivelačná hmota použitá, je dôležité spomenúť niekoľko predbežných bodov potrebných na správne nanášanie náteru.

Pred aplikáciou samonivelačnej stierky je nutné vhodne pripraviť podklad. Ten by mal byť suchý, zbavený prachu a mastnoty. Na väčšinu podkladov je nutné použiť penetračný náter, vďaka ktorému sa zníži nasiakavosť, a naopak zvýši priľnavosť. Na takto pripravený podklad sa samonivelačný poter naleje a celoplošne rozprestrie. Nakoniec je už len potrebné odstrániť vzduchové bubliny zo stierky pomocou valčeka s hrotmi. Potom sa stierka necháva dozrieť.

Pred pokládkou novej podlahy je dôležité povrch dobre vyrovnať. K tomuto účelu perfektné poslúži cementová nivelačná hmota, ktorá je pochôdzna už za 12-24 hodín. Hodí sa pre vyrovnanie podkladu pod rôzne druhy podlahových krytín a je vhodná aj na podlahové vykurovanie.

Zaujali vás naše samonivelačné hmoty na podlahy a chceli by ste získať podrobnejšie informácie? Potom neváhajte navštíviť pobočky firmy CHEMOS, kde sa vám bude venovať odborne preškolený personál. Alebo nás kontaktujte.