Nivelačné hmoty

Pre zjednodušenie manipulácie s našimi výrobkami, sme pre vás pripravili videá ako efektívne používať nivelačné hmoty na vyrovnanie podlahy

Pripravte kvalitne podklad pred pokládkou podlahových krytín pomocou nivelačných hmôt Chemos. Vyznačujú sa ľahkou spracovateľnosťou.

Chcete mať dokonalú podlahu? Venujte svoju pozornosť správnemu vyrovnanie podkladu. Bez dokonale rovného povrchu vám materiál s veľkou pravdepodobnosťou začne pridávať starosti priamo pod nohami.

Práve kombinácia rôznych materiálov nášľapných vrstiev a ich vlastností kladie na podlahový nivelačný poter nemalé nároky, a preto musí spĺňať rad technických požiadaviek od elasticity, dobrej tepelnej vodivosti cez tvrdosť a pevnosť až po nehorľavosť či rovinatosť.

A práve posledná technická požiadavka, ideálna rovinatosť, je často dôvodom, prečo voľba smeruje pri návrhu podlahy na použitie samonivelizačných stierok.

Chemos nivelačné hmoty
Príprava podkladu, nivelovanie
Ako vyrovnať podlahu
Samonivelačná hmota Chemos Standard 30
Vodivý náter pod lepidlo Profilep
Samonivelačné hmoty CHEMOS

Samonivelizačná stierka je jedným z najprínosnejších materiálov pre úpravu alebo opravu poškodeného či nevhodne pripraveného podkladu.

Technológie a vlastnosti stierok dnes umožňujú široký rozsah aplikácií v hrúbkach od 2 až 55 mm, zvyšujú mechanickú odolnosť podkladov, alebo sú priamo použiteľné ako finálna podlahová vrstva.

Postup aplikácie samonivelačnej stierky

Pred aplikáciou samonivelačnej stierky je nutné vhodne pripraviť podklad. Ten by mal byť suchý, zbavený prachu a mastnoty. Na väčšinu podkladov je nutné použiť penetračný náter, vďaka ktorému sa zníži nasiakavosť, a naopak zvýši priľnavosť. Na takto pripravený podklad sa samonivelačný poter naleje a celoplošne rozprestrie. Nakoniec je už len potrebné odstrániť vzduchové bubliny zo stierky pomocou valčeka s hrotmi. Potom sa stierka necháva dozrieť.

Pred pokládkou novej podlahy je dôležité povrch dobre vyrovnať. K tomuto účelu perfektné poslúži cementová nivelačná hmota, ktorá je pochôdzna už za 12-24 hodín. Hodí sa pre vyrovnanie podkladu pod rôzne druhy podlahových krytín a je vhodná aj na podlahové vykurovanie.