Nivelačné hmoty

Pre zjednodušenie manipulácie s našimi výrobkami, sme pre vás pripravili videá ako efektívne používať nivelačné hmoty na vyrovnanie podlahy

Pripravte kvalitne podklad pred pokládkou podlahových krytín pomocou nivelačných hmôt Chemos. Vyznačujú sa ľahkou spracovateľnosťou.

Chcete mať dokonalú podlahu? Venujte svoju pozornosť správnemu vyrovnanie podkladu. Bez dokonale rovného povrchu vám materiál s veľkou pravdepodobnosťou začne pridávať starosti priamo pod nohami.

Nivelizácia podlahy je kľúčovým krokom pri príprave podkladu pred pokládkou podlahových krytín. Bez dostatočne vyrovnaného podkladu sa môžu vyskytnúť problémy ako nepresnosti, výrazné nerovnosti a praskliny, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad a trvanlivosť vašej podlahy. Presná nivelizácia je nevyhnutná pre dosiahnutie optimálneho výsledku a dlhodobú spokojnosť.

Práve kombinácia rôznych materiálov nášľapných vrstiev a ich vlastností kladie na podlahový nivelačný poter nemalé nároky, a preto musí spĺňať rad technických požiadaviek od elasticity, dobrej tepelnej vodivosti cez tvrdosť a pevnosť až po nehorľavosť či rovinatosť.

A práve posledná technická požiadavka, ideálna rovinatosť, je často dôvodom, prečo voľba smeruje pri návrhu podlahy na použitie samonivelizačných stierok.

S vyrovnaním drevených alebo betónových podláh si s troškou zručností poradí každý domáci kutil. Stačí sa len držať našich video návodov ako vyrovnať krivú podlahu.

Pozrite sa na inštruktážne videá, ako správne vyrovnať podlahu a iné povrchy pomocou špeciálnych samonivelačných hmôt Chemos.

Chemos nivelačné hmoty
Príprava podkladu, nivelovanie
Ako vyrovnať podlahu
Samonivelačná hmota Chemos Standard 30
Vodivý náter pod lepidlo Profilep
Samonivelačné hmoty CHEMOS

Samonivelizačná stierka je jedným z najprínosnejších materiálov pre úpravu alebo opravu poškodeného či nevhodne pripraveného podkladu.

Ak hľadáte jednoduchý spôsob vyrovnania podlahy, máme pre vás všetko. Naše videá vám ukážu, ako správne používať naše samonivelačné hmoty, aby vaše podlahy zostali vodorovné, nech sa deje čokoľvek. Naše nivelačné hmoty sú navyše cenovo dostupné a ľahko sa používajú, takže prácu zvládnete rýchlo a jednoducho.

Viete, aké dôležité je mať na stavbe rovný a stabilný povrch? Niveláčny poter CHEMOS je vaším spoľahlivým partnerom na dosiahnutie perfektného výsledku. Ak hľadáte jednoduchý a efektívny spôsob, ako vyrovnávať podklad pred pokládkou dlažby, podlahových krytín alebo iných povrchov, nivelák CHEMOS je vašou voľbou.

Technológie a vlastnosti stierok dnes umožňujú široký rozsah aplikácií v hrúbkach od 2 až 55 mm, zvyšujú mechanickú odolnosť podkladov, alebo sú priamo použiteľné ako finálna podlahová vrstva.

Tipy a triky od odborníkov

Naši odborníci vám ponúknu užitočné tipy a triky týkajúce sa použitia nivelačky na podlahu. Naučíte sa, ako získať optimálne výsledky. Naše videonávody vám poskytnú rady a zručnosti potrebné na to, aby ste podlahu pripravili na ďalšie fázy projektu.

Ako správne použiť nivelák: Videonávody CHEMOS

Nivelák je kľúčovým prvkom, ktorý sa používa na vyrovnávanie podlahy a vytváranie rovnomerného podkladu pre rôzne stavebné práce. Táto hmota sa používa na vyplnenie nerovností a vyrovnanie terénu do požadovanej výšky. V našich videonávodoch vám ukážeme postup aplikácie nivelačnej hmoty, od prípravy podkladu až po aplikáciu hmoty na podlahu. Dôležité je, aby sme použili správnu nivelačnú hmotu pre danú aplikáciu a aby sme dodržali presné dávkovanie, aby sme dosiahli kvalitné výsledky.

Ako sa používa nivelák na podlahy?

Pred naliatím samonivelačnej hmoty na podklad, musí dôjsť k zameraniu podlahy, kedy dôjde k vyrovnaniu väčších nerovností pomocou opravnej hmoty. Vystúpené časti sa naopak zbrúsia.

Zvlášť náchylné aj na drobné nerovnosti sú populárne vinylové podlahové krytiny. Aby sme problémom včas predišli, je potrebné (neupravený betón, cementový poter a pod.) najskôr podlahu vyrovnať. K tomuto účelu slúžia samonivelačné stierky. Čo je však dôležité - podklad najskôr očistiť a použiť penetráciu.

Aby nivelačka na podlahu dobre držala, musí sa aplikovať na kvalitne pripravený povrch. Betón je potrebné očistiť od prachu a spevniť penetráciou. Ak budete nivelačnú hmotu aplikovať na dlažbu, použite takzvaný adhézny mostík. Často sa aplikuje vo forme náteru, ktorý zaistí dobrú priľnavosť medzi dlažbou a nivelačkou.

Môže byť samonivelačný betón použitý ako hotová podlaha?

Liata podlaha s použitím samonivelačnej hmoty na betón sa v posledných rokoch stala veľmi populárnou. Tento materiál, ktorý sa často používa ako podklad pri príprave dlaždíc a vinylových podláh, predstavuje pre majiteľov domov cenovo výhodné riešenie. Dá sa však použiť ako samostatný podlahový materiál. Vo väčšine prípadov sa samonivelačná hmota môže používať iba na vnútorné podlahy, buď ako samostatný povrch, alebo ako podklad pod podlahu.

Vyrovnanie podlahy v interiéri

Ak hľadáte spôsob, ako vyrovnať podlahu v interiéri, mali by ste zvážiť použitie nivelačnej hmoty. Nivelák je špeciálne navrhnutý tak, aby pomohol zlepšiť vzhľad vašej  podlahy vyrovnaním povrchu a znížením nerovností.

Na jednoduché vyrovnanie je najlepší nivelačný poter. Táto konzistencia sa ľahko rozlieva po miestnosti a sama sa vyrovnáva, aby vytvorila rovnomerný povrch. Samonivelačné hmoty sú vhodné materiály pre profesionálov aj domácich majstrov, pokiaľ ide o podlahy a opravy podláh.

Samonivelačná hmota je vhodná ako vyrovnávanie podláh a na opravy povrchov väčšiny vnútorných povrchov a nivelák možno aplikovať pod všetky vrchné krytiny - dlažba a obklady z prírodného kameňa, ako aj parkety.

Nivelizácia podlahy pod novú podlahovú krytinu

Ak pokladáte novú podlahovú krytinu, nivelizácia podlahy je nevyhnutná. V praxi sa jedná o zbrúsenie a vyrovnanie povrchu podlahy pomocou špeciálnej samonivelačné stierky. Viac o tom, ako nivelovať podlahu svojpomocne sa dozviete v našich videonávodoch.

Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť vzhľad a funkciu vašej betónovej podlahy, potom možno budete chcieť zvážiť použitie samonivelačnej hmoty. Samonivelačná hmota sa používa na vytvorenie jednotného povrchu, na ktorý je možné inštalovať podlahové krytiny.

Prečo je nutná nivelizácia podlahy?

Hlavným predpokladom odolnej a stabilnej podlahy je kvalitný podklad. Z tohto dôvodu sa pre vyrovnanie podlahy používa takzvaná samonivelačná stierka. Ide o odolnú, paropriepustnú hmotu pripravovanú z predmiešaných zmesí.

Ako vyrovnať podlahu nivelizáciou?

Jednou z najčastejších výziev, ktorým čelia majitelia domov, je vyrovnávanie podláh. Je to spôsobené tým, že podlaha sa zvažuje rôznymi smermi a môže byť značne nerovnomerná. Existuje mnoho spôsobov, ako vyrovnať podlahu, ale jedným z najjednoduchších je použitie nivelizácie. Samonivelačné produkty, ako je nivelák na vyrovnávanie podláh CHEMOS, uľahčuje vyrovnanie podlahy v celom dome aj garáži.

Či už inštalujete novú podlahu alebo opravujete starú, samonivelačná hmota je skvelý spôsob, ako dosiahnuť rovný povrch. Samonivelačný poter je možné naliať na miesto a po vyschnutí sa sám vyrovná. Vďaka tomu je ideálny na vyrovnanie podláh.

Akonáhle samonivelačná hmota stuhne, môže byť pokrytá podlahou, ako je dlažba, koberec alebo vinyl. Samonivelačnú hmotu možno použiť aj na vyrovnanie existujúcich betónových podláh, ktoré sa časom stali nerovnomerné.

Priemyselné podlahy vyžadujú výkonové a inštalačné vlastnosti vrátane trvanlivosti, odolnosti voči chemikáliám, protišmykových povrchov, nízkych nákladov na údržbu a bezproblémovej inštalácie. Samonivelačný poter je na túto výzvu pripravený.

Postup aplikácie samonivelačnej stierky

Predtým, ako bude samonivelačná hmota použitá, je dôležité spomenúť niekoľko predbežných bodov potrebných na správne nanášanie náteru.

Pred aplikáciou samonivelačnej stierky je nutné vhodne pripraviť podklad. Ten by mal byť suchý, zbavený prachu a mastnoty. Na väčšinu podkladov je nutné použiť penetračný náter, vďaka ktorému sa zníži nasiakavosť, a naopak zvýši priľnavosť. Na takto pripravený podklad sa samonivelačný poter naleje a celoplošne rozprestrie. Nakoniec je už len potrebné odstrániť vzduchové bubliny zo stierky pomocou valčeka s hrotmi. Potom sa stierka necháva dozrieť.

Pred pokládkou novej podlahy je dôležité povrch dobre vyrovnať. K tomuto účelu perfektné poslúži cementová nivelačná hmota, ktorá je pochôdzna už za 12-24 hodín. Hodí sa pre vyrovnanie podkladu pod rôzne druhy podlahových krytín a je vhodná aj na podlahové vykurovanie.

Zaujali vás naše samonivelačné hmoty na podlahy a chceli by ste získať podrobnejšie informácie? Potom neváhajte navštíviť pobočky firmy CHEMOS, kde sa vám bude venovať odborne preškolený personál. Alebo nás kontaktujte.