Samonivelačné hmoty

Samonivelačná hmota je vhodná na vyrovnávanie betónových, anhydritových i asfaltových podkladov so zvyškami starých lepidiel, smoly, farby. Nivelačné hmoty "nivelačky" svojimi vlastnosťami renovujú a vytvárajú veľmi rovný, tvrdý a savý podklad vhodný pre všetky typy podlahových krytín.

CHEMOS Premium A5

CHEMOS Premium A5

Sadrová samonivelačná podlahová hmota (nivelák) pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke 1 - 20 mm. Samonivelačná hmota je vhodná na vyrovanie podlahy aj s podlahovým kúrením.

CHEMOS Standard 30

CHEMOS Standard 30

Cementová samonivelačná podlahová hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke do 20 mm.

CHEMOS Special 35

CHEMOS Special 35

Samonivelačná hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri, zvlášť vhodná aj pod parkety. Suchá pre lepenie už po 24 hod., s veľmi nízkym pnutím, pre hrúbky 0,5 - 40 mm.

CHEMOS Elastic 45

CHEMOS Elastic 45

Samonivelačná, vláknom vystužená podlahová hmota na drevené a problematické podlahy - hrúbka vrstvy do 20 mm. So zvýšenou pružnosťou, pevnosťou a priľnavosťou k podkladu.

CHEMOS Express 24 H

CHEMOS Express 24 H

Rýchloschnúca samonivelačná vyrovnávacia hmota pre hrúbku vrstvy 1 - 10 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Express 3H

CHEMOS Express 3H

Rychloschnúca samonivelačná vyrovnávacia hmota pre hrúbku vrstvy 1 - 10 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Garáž

CHEMOS Garáž

Samonivelizačná vyrovnávacia podlahová hmota na vytvorenie oteru odolnej, pevnej a trvanlivej podlahovej vrstvy vystavenej vyššiemu opotrebovaniu. Používa sa v dielňach, skladoch, garážach a pod. Vhodná do suchých interiérov odizolovaných od zemnej vlhkosti. Doporučená minimálna hrúbka vrstvy je 5 mm. Povrch po vyschnutí je potrebné ošetriť vhodným náterom. Pre hrúbku 5 - 20 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

Jemný kremičitý piesok s veľkosťou zrna 0,3 – 0,8 mm.

CHEMOS Piesok 1 - 2

CHEMOS Piesok 1 - 2

Ostrý kremičitý piesok s veľkosťou zrna 1 – 2 mm. 

Plochý, pevný a hladký povrch je základom úspechu pri podlahových prácach. Moderné stavebníctvo umožňuje dosiahnuť taký povrch pomocou stavebnej chémie, konkrétne je na to určená samonivelačná hmota pre podlahové systémy.

Vyrovnávanie podláh v interiéri

Podlahová hmota je určená pre dokonalé vyrovnanie podlahy pred pokládkou podlahových krytín (dlažieb, parkiet, plávajúcich podláh, PVC, kobercov).

Liate betónové podlahy zo zmesí takej tekutosti, že sa rozlievajú a samé zrovnajú do vodorovnej hladiny sa nazývajú samonivelačné hmoty.

Vrstva samonivelačnej hmoty by mala zakryť všetky nerovnosti a vytvoriť súvislú a hladkú plochu pre pokládku vybranej podlahy.

Samonivelačné stierky sú suché maltové hmoty, ktoré po rozmiešaní s vodou vytvoria riedku "kašu", vhodnú na pevné podklady v interiéri. Výhodou predpripravených zmesí je pomerne rýchla aplikácia a vysoká pevnosť v tlaku.

Keď je podklad dostatočne stabilný a ošetrený penetračným náterom, je možné ho vyrovnať, k čomu slúži samonivelačná hmota. Po zmiešaní s vodou samonivelizačná hmota dokáže vyrovnať nerovné povrchy, vyplniť praskliny a dutiny a vytvoriť alebo odstrániť šikmé plochy.

Vyrovnanie starej podlahy

Vyhľadávaním pomocníkom je samonivelačná hmota, ktorá dokáže so starou podlahu efektívne zarovnať. Je vhodná pre veľkoplošné vyrovnanie podlahových nerovností. Samonivelačná hmota je určená na vykonávanie vyrovnávacích vrstiev bezprostredne zviazaných s podkladom. Môže byť použitá na vyrovnanie podláh z betónu, cementových poterov a iných podláh.

Samonivelizačná stierka, často označovaná ako nivelačná hmota je materiál, ktorý slúži na vyrovnanie betónového podkladu. Nivelačná hmota je aplikovaná v malej vrstve spravidla 1 - 10 mm a vyrovnáva tak tie najmenšie výškové rozdiely a nerovnosti v podklade.

Vyrovnanie podlahy predstavuje rýchlu metódu opravy podkladu, ktorý sa rokmi používania opotreboval, alebo bol nadmerne namáhaný. Po použití samonivelačnej hmoty vznikne súvislá a hladká plocha.