Samonivelačné hmoty

Samonivelačná hmota je vhodná na vyrovnanie podlahy. Vyrovnávanie betónových, anhydritových a iných čistých, suchých a pevných podkladov. Nivelačné hmoty "nivelačky" svojimi vlastnosťami renovujú a vytvárajú veľmi rovný, tvrdý a savý podklad vhodný pre všetky typy podlahových krytín.

CHEMOS Premium A5

CHEMOS Premium A5

Sadrová samonivelačná podlahová hmota (nivelák) pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke 1 - 20 mm. Samonivelačná hmota je vhodná na vyrovanie podlahy aj s podlahovým kúrením.

CHEMOS Flexi A6

CHEMOS Flexi A6

Sadrová samonivelačná podlahová hmota s vysokým obsahom vlákien pre vyrovnávanie najmä drevených podkladov v interiéri. Samonivelačná hmota je vhodná aj na všetky ostatné podklady, vrátane podkladov so zabudovaným podlahovým kúrením.

CHEMOS Standard 30

CHEMOS Standard 30

Cementová samonivelačná podlahová hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke do 20 mm. Samonivelačný poter CHEMOS Standard 30 slúži na vytvorenie rovného podkladu, na ktorý sa aplikujú ďalšie vrstvy podlahy.

CHEMOS Standard 30 +PP vlákno

CHEMOS Standard 30 +PP vlákno

Cementová samonivelačná podlahová hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri v hrúbke do 20 mm. Samonivelačný poter CHEMOS Standard 30 slúži na vytvorenie rovného podkladu, na ktorý sa aplikujú ďalšie vrstvy podlahy.

CHEMOS Special 35

CHEMOS Special 35

Samonivelačná hmota pre vyrovnávanie podláh v interiéri, zvlášť vhodná aj pod parkety. Suchá pre lepenie už po 24 hod., s veľmi nízkym pnutím, pre hrúbky 0,5 - 40 mm.

CHEMOS Elastic 45

CHEMOS Elastic 45

Samonivelačná, vláknom vystužená podlahová hmota na drevené a problematické podlahy - hrúbka vrstvy do 20 mm. So zvýšenou pružnosťou, pevnosťou a priľnavosťou k podkladu.

CHEMOS Express 24 H

CHEMOS Express 24 H

Rýchloschnúca samonivelačná vyrovnávacia hmota pre hrúbku vrstvy 1 - 10 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Express 3H

CHEMOS Express 3H

Rychloschnúca samonivelačná vyrovnávacia hmota pre hrúbku vrstvy 1 - 10 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS Garáž

CHEMOS Garáž

Samonivelizačná vyrovnávacia podlahová hmota na vytvorenie oteru odolnej, pevnej a trvanlivej podlahovej vrstvy vystavenej vyššiemu opotrebovaniu. Samonivelačný poter sa používa v dielňach, skladoch, garážach a pod. Vhodná do suchých interiérov odizolovaných od zemnej vlhkosti. Doporučená minimálna hrúbka vrstvy je 5 mm. Povrch po vyschnutí je potrebné ošetriť vhodným náterom. Pre hrúbku 5 - 20 mm v jednej pracovnej operácii.

CHEMOS VD 12

CHEMOS VD 12

Samonivelizačná vyrovnávacia podlahová hmota vhodná na vyrovnanie betónových a cementových podkladov

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

CHEMOS Piesok 0,3 - 0,8

Jemný kremičitý piesok s veľkosťou zrna 0,3 – 0,8 mm určený na primiešanie do samonivelačnej hmoty Chemos.

CHEMOS Piesok 1 - 2

CHEMOS Piesok 1 - 2

Ostrý kremičitý piesok s veľkosťou zrna 1 – 2 mm. 

Tieto nivelačné hmoty sú dodávané v sypkej podobe a pre aplikáciu ich treba pripraviť rozmiešaním s vodou. Vďaka kvalitnému spracovaniu je práca s nimi ľahká, príjemná a pri dodržaní všetkých postupov vedie k vytúženému výsledku. Neváhajte a vyberte si svojho výrobcu nivelačnej stierky CHEMOS.

Plochý, pevný a hladký povrch je základom úspechu pri podlahových prácach. Moderné stavebníctvo umožňuje dosiahnuť taký povrch pomocou stavebnej chémie, konkrétne je na to určená samonivelačná hmota pre podlahové systémy.

Počas posledných rokov sa pre svoju jednoduchú aplikáciu stali veľmi obľúbené nivelačné hmoty. Samonivelačné hmoty a mnoho ďalšieho môžete vyberať značky Chemos.

Na trhu sú v súčasnosti dostupné rôzne druhy, za zmienku stojí predovšetkým:

  • Cementová samonivelizačná hmota (ľahko sa aplikuje, dlho vydrží, pochôdzna je už po 2 hodinách)

  • Sadrová samonivelačná hmota (vhodná pod elastické a textilné krytiny, nanášaná vrstva môže byť hrubá až 20 mm)

Vyrovnanie podlahy samonivelačnou hmotou


Vyrovnanie podlahy samonivelačnou hmotou je v súčasnoti najpoužívanejšou metódou, ako dosiahnuť rovného podkladu pre inštaláciu podlahovej krytiny. Vyrovnanie podkladu stačí urobiť len raz, ak je prevedenie správne. Podlahovú krytinu je potom možné vymeniť, pokiaľ dôjde k jej poškodeniu, alebo sa len prestane páčiť a dozrel čas na jej modernizáciu. Vyrovnanie podkladu je tak najdôležitejšia časť pri inštalácii podlahy, aj keď nie je v konečnom dôsledku vidieť.

Kvalitné samonivelačné hmoty CHEMOS pre perfektný základ vašej podlahy

Pri hľadaní ideálneho riešenia pre vyrovnanie a prípravu podlahy pred konečnou úpravou je nivelačný poter kľúčovým prvkom. Samonivelačné hmoty CHEMOS predstavujú špičku v tejto oblasti, poskytujúc spoľahlivú a efektívnu metódu pre dosiahnutie hladkého a rovného povrchu.

Samonivelačná hmota: Správna voľba vyrovnania podlahy pre podlahové kúrenie

Samonivelačná hmnota ako podklad je skvelou voľbou pod každú dláždenú podlahu, ale je to aj absolútne najlepšia voľba pri inštalácii dlaždíc na systém podlahového vykurovania.

V prípade vinylovej podlahy, drevenej podlahy či laminátovej podlahy nie je nutné vykonávať samonivelačnú stierku, pokiaľ je podklad rovný. V prípade, že nie je dostatočne rovný, (výškový rozdiel viac ako 2mm na 2m plochy) je nevyhnutné vykonať vyrovnanie podlahy samonivelizačnou hmotou aj tu.

Vyrovnanie podlahy na následné lepenie vinylu

Samonivelizačná hmota sa využíva za účelom vytvorenia rovného povrchu, neporézneho a pevného podkladu, na ktorý je následne možné položiť akúkoľvek podlahovú krytinu. Typickým príkladom môže byť vyrovnanie betónové podlahy pre pokládku lepeného vinylu. Pre lepený vinyl je vždy nevyhnutné vykonať vyrovnanie podlahy samonivelačnou hmotou.

Použitie samonivelačnej hmoty

Väčšina dnes používaných podlahových krytín vyžaduje celkovú rovnosť podkladu, ktorú pri aplikácií bežných poterov nedocielime. Preto je treba zvyčajne cementové aj anhydritové potery finálne pripraviť samonivelizačnými hmotami na pokládku krytín.

Samonivelačný poter vytvára vysoko hladký povrch , ktorý je zároveň vysoko pevný. Aj keď je to ideálny podklad pre iné podlahy, podlaha je tiež hladká a dostatočne pevná na to, aby stála samostatne ako podlahová krytina. Samonivelačná hmota je vhodná nielen na vyrovnávanie betónu, ale možno ju položiť na akýkoľvek nepružný povrch, ako je keramická dlažba alebo drevo.

Vyrovnávanie podláh v interiéri

Podlahová hmota je určená pre dokonalé vyrovnanie podlahy pred pokládkou podlahových krytín (dlažieb, parkiet, plávajúcich podláh, PVC, kobercov).

Liate betónové podlahy zo zmesí takej tekutosti, že sa rozlievajú a samé zrovnajú do vodorovnej hladiny sa nazývajú samonivelačné hmoty.

Vrstva samonivelačnej hmoty by mala zakryť všetky nerovnosti a vytvoriť súvislú a hladkú plochu pre pokládku vybranej podlahy.

Samonivelačné stierky sú suché maltové hmoty, ktoré po rozmiešaní s vodou vytvoria riedku "kašu", vhodnú na pevné podklady v interiéri. Výhodou predpripravených zmesí je pomerne rýchla aplikácia a vysoká pevnosť v tlaku.

Nivelačná hmota existuje v rôznych druhoch. Niektoré sa hodia špeciálne na viac zaťažené, problematické alebo kritické podlahy. Aby ste zvolili tú správnu, potrebujete poznať konečnú podobu podlahy a tiež to, v akom stave je súčasný povrch. 

Podlaha do garáže

Samonivelácia vytvára hladký a rovný povrch, ktorý sa dosiahne v priebehu niekoľkých hodín. Samonivelačná hmota je extrémne rýchlo schnúca, je tiež odolnejšia ako bežný betón a jej vysoká pevnosť z nej robí ideálnu podložku pre podlahu do garáže.

Rýchle vyrovnanie podlahy

Hľadáte samonivelizačnú hmotu, ktorá rýchlo zaschne a pomôže vám vyrovnať betónové podklady?
Samonivelačná hmota je skvelý spôsob vyrovnania betónových podkladov. Samonivelačná hmota CHEMOS EXPRESS je špeciálne navrhnutá na rýchle vyrovnanie betónových podkladov. Cena samonivelačnej hmoty vás tiež milo prekvapí.

Vyrovnanie starej podlahy

Vyhľadávaním pomocníkom je samonivelačná hmota, ktorá dokáže starú podlahu efektívne zrovnať. Je vhodná pre veľkoplošné vyrovnanie podlahových nerovností. Samonivelačná hmota je určená na vykonávanie vyrovnávacích vrstiev bezprostredne zviazaných s podkladom. Môže byť použitá na vyrovnanie podláh z betónu, cementových poterov a iných podláh.

Samonivelizačná stierka, často označovaná ako nivelačná hmota je materiál, ktorý slúži na vyrovnanie betónového podkladu. Nivelačná hmota je aplikovaná v malej vrstve spravidla 1 - 10 mm a vyrovnáva tak tie najmenšie výškové rozdiely a nerovnosti v podklade.

Vyrovnanie podlahy predstavuje rýchlu metódu opravy podkladu, ktorý sa rokmi používania opotreboval, alebo bol nadmerne namáhaný. Po použití samonivelačnej hmoty vznikne súvislá a hladká plocha.

Samonivelačná hmota na vyrovnanie podkladu

Pred inštaláciou voľne položených podláh, ako sú koberce, plávajúce podlahy, ale aj lepených podláh - dlažby, vinyly, linolea sa dnes veľmi často aplikujú samonivelačné hmoty, vďaka ktorým je možné rýchlo a jednoducho docieliť potrebnej rovnosti podkladovej vrstvy.

Samonivelizačná hmota zakryje všetky nerovnosti a vytvorí súvislú a rovnú plochu pre pokládku podlahy. Hodí sa ako k ručnému aj strojovému spracovaniu aj na zalievanie podlahového kúrenia.

Samonivelačná hmota najvyššej kvality za mimoriadne ceny

Samonivelačná podlahová hmota sa používa oveľa jednoduchšie, pretože pri inštalácii ako podklad nevyžaduje náradie a pri hotovej podlahe iba drobné náradie. Tento materiál sa tiež bežne nazýva samonivelačný betón a samonivelačný podklad.

Rýchloschnúca nivelačná hmota EXPRESS

Nivelačná hmota EXPRESS sa tiež rýchlo vyrovná, pretože je pripravená hneď po pridaní tekutiny. To umožňuje rýchle, jednoduché a bezchybné vyrovnávanie betónových podláh.

Dokonalá podlaha závisí na podklade

Rovinnosti povrchu podlahy ľahko dosiahnete samonivelačnou hmotou (stierka, poter). Zakryje nerovnosti a vytvorí súvislú a hladkú plochu. Vďaka samonivelačnej konzistencii docielite výsledku ľahko a rýchlo.

Dôležitá je aj penetrácia

Penetračný náter obsahuje látky, ktoré vám zaručia dlhú životnosť podkladu. Penetrácia povrch spevní, zjednotí jeho nasiakavosť a tvorí v podstate spojivo medzi podkladom a ďalšou vrstvou.

Kremičitý piesok

Kremičitý piesok na primiešanie k samonivelačnej hmote, vhodný pre pochôdzne aj pojazdné plochy.

Prečo aplikujeme samonivelačné hmoty?


Vďaka použitiu vhodne vybranej samonivelačnej hmoty budete schopní vykonať celkové súvrstvia podlahy v  tej najvyššej kvalite tak z funkčného, ako aj z estetického hľadiska a súčasne docieliť dlhodobej životnosti samotných podlahových krytín.


Ako správne aplikovať samonivelačné stierku?

Pozrite si naše videonávody s použitím samonivelačnej hmoty CHEMOS.