Penetrácie, penetračné nátery

Penetračné nátery slúžia na spevnenie nesúdržných podkladov, zjednotenie nasiakavosti podkladov a zvýšenie príľnavosti ďalšej povrchovej úpravy.

Penetrácia CHEMOS PE 204 koncentrát

Penetrácia CHEMOS PE 204 koncentrát

Univerzálny penetračný náter "penetrák" na savé aj nesavé podklady. Penetračný náter vhodný na betón, cementové potery, keramiku, kameň, drevo a iné.

Penetrácia CHEMOS PE 406

Penetrácia CHEMOS PE 406

Disperzný prednáter na báze styrén-akrylátového kopolyméru so zvlášť jemnými časticami. Vhodné iba na savé podklady!

Penetrácia CHEMOS PER 390

Penetrácia CHEMOS PER 390

Rýchla univerzálna disperzná penetrácia. Penetračný náter na cementové potery a betón so zvýšenou priľnavosťou k podkladom. Umožňuje aplikáciu nivelačných hmôt CHEMOS na savé podklady už po 30 minútach, na nesavých podkladoch už po 90 minútach.

CHEMOS Adhézny mostík

CHEMOS Adhézny mostík

Jednozložkový, bezrozpúšťadlový adhézny mostík na nesavé podklady, na báze špeciálnych disperzií, doplnený pieskom a pripravený k okamžitému použitiu.

Penetračný náter CHEMOS EP 20

Penetračný náter CHEMOS EP 20

Bezrozpúšťadlový dvojzložkový epoxidový penetračný náter na betón z epoxidovej živice bez obsahu vody na penetrovanie, spevnenie a uzatváranie vlhkosti v cementových poteroch a betónoch.

Polyuretánová penetrácia CHEMOS PU 15

Polyuretánová penetrácia CHEMOS PU 15

Bezrozpúšťadlový jednozložkový penetračný náter z polyuretánovej živice bez obsahu vody na penetrovanie, spevnenie a uzatváranie zvyškovej vlhkosti v cementových poteroch a betónoch až do 6 CM.

Pružná tmeliaca penetrácia CHEMOS PT12

Pružná tmeliaca penetrácia CHEMOS PT12

Rychloschnúca tmeliaca a penetračná hmota na predprípravu starej drevenej podlahy. Penetrovanie podlahy s vysokou konečnou pružnosťou.

Osvedčené prípravky CHEMOS, z kategórie Penetrácia a adhézny mostík, ponúka dokonalé spevnenie a penetráciu ako starých poškodených, tak aj novo vzniknutých povrchových materiálov - omietok, tehál, betónu.

Penetrácie a prípravky na spevnenie nesúdržných podkladov. Zjednotia povrch a zabezpečia zvýšenú priľnavosť napr. maliarských náterov.

Penetračný náter zjednocuje nasiakavosť podkladu, uzatvára póry, znižuje prašnosť a výrazne zlepšuje prídržnosť, ktorá je pre lepenie ťažkého kamenného obkladu a dlažby nesmierne dôležitá. Penetrácia sa používa k bezprašnej úprave betónu, k spevneniu a zvýšeniu vodoodpudivosti povrchu.

Vďaka malej veľkosti častíc preniká penetrácia hlboko do podkladu. Zlepšuje adhéziu následných aplikačných vrstiev. Spevňuje menej súdržné podklady.

Penetrovanie: Penetrácia zabraňuje vsiaknutiu prímesovej vody do podkladu. Viaže povrchový jemný prach, redukuje savosť podkladu, chráni na vlhkosť citlivé podklady pred prímesovou vodou z vyrovnávacích hmôt. Penetračný náter musí mať dobrú adhéziu k podkladu.

Penetračný náter a jeho funkcie

Hlavnou funkciou penetračného náteru nie je len ochrana stien pred vlhkom, ale aj ich dôkladná príprava na nanášanie ďalších vrstiev náteru, teda farieb. Penetračný náter spevní podklad a zjednotí jeho nasiakavosť. Nestane sa potom, že sa farba v jednom mieste uchytí dobre a na inom nie. Penetrácia tiež zvyšuje priľnavosť povrchu.

Penetračný náter musí vždy chemicky zodpovedať konkrétnej povrchovej úprave, ale aj vlastnostiam podkladu. Penetrácia je potrebná aj tam, kde chceme zjednotiť nasiakavosť povrchu. Takáto penetrácia sa osvedčila predovšetkým pred použitím kremičitých náterových hmôt, ktoré reagujú na vlhkosť podkladu.

Penetrácia a podkladové nátery

Nenatreté omietky majú vysokú nasiakavosť. Pri maľovaní by tak prvým krokom mala byť aplikácia penetračného náteru. Penetrácia nielenže mieru nasiakavosti zníži, ale zároveň povrch omietky zjednotí.

Kedykoľvek je potrebné zabezpečiť pevný spoj dvoch rôznorodých materiálov, použite penetračný náter. Zárukou úspechu je potom kvalitný produkt, správne zvolený druh, starostlivo očistený povrch a starostlivá aplikácie penetrácie.

Epoxidový náter aj do domácnosti? Ide to!

Ak hľadáte praktické riešenie do technickej miestnosti, alebo do zaprášených priestorov, ako sú pivnice a garáže - epoxidový náter je tým najlepším riešením. Vďaka absencii škár a celistvosti povrchu je údržba podlahy veľmi jednoduchá. Náter stačí omývať vlažnou vodou.

Penetrácia - príprava podkladu na ďalší náter

Penetračný náter slúži predovšetkým ako príprava podkladu pre ďalší náter. Penetrácia a penetračné hmoty sú vhodné ako pre nové podlahy, tak aj pre ostatné materiály, z ktorých bol zoškrabaný či inak odstránený pôvodný náter.

Pred vyliatím samonivelačnej hmoty CHEMOS obstarajte starú plochu hĺbkovou penetráciou CHEMOS. Samonivelačnú hmotu naneste, rozotrite a nechajte stuhnúť podľa návodu.

Penetrovanie podlahy sa vykonáva rovnomerne, priamym penetračným náterom pomocou štetca alebo valčeka. Penetrácia by mala minimalizovať nasiakavosť podkladu zabezpečiť vysokú priľnavosť.

Penetračný náter na betón

Silne prašné betónové podklady by mali byť opatrené hĺbkovou penetráciou. Penetrák vytvára na betóne uzavretú povrchovú vrstvu a zároveň ho spevňuje.

Ako opraviť praskliny v betóne

Výtlky a praskliny v betónovom podklade možno opraviť priamo našou samonivelačnou hmotou, ktorá sa môžete zahustiť kremičitým pieskom. Najskôr však použite penetrák na berón, kvôli priľnavosti.

Ako opraviť starý betónový povrch?

Stačí vziať penetráciu, ktorú použijete na celú poškodenú a zvetranú plochu. Po nej je vhodné si obstarať stierkovú zmes, ktorá je určená priamo na vyrovnanie a opravy betónových povrchov.

Adhézny mostík - typy

Disperzná penetrácia (väčšinou s pieskom)
Vďaka moderným veľmi pokročilým technológiám majú tieto materiály skvelú priľnavosť a vďaka tomu môžu byť úspešne použité na väčšinu bežných stavebných riešení.

Epoxidová penetrácia (živica) zasypaná pieskom
Používajú sa tam, kde sú najvyššie nároky na pevnosť spoja alebo je potrebné maximálne eliminovať možnosť "nedopatrenia" - najčastejšie pri podlahách. Výsledný spoj je totiž ten najlepší, ktorý sa dá vytvoriť.

Adhézny mostík a jeho funkcie

Adhézny mostík slúži ako špeciálny podkladový náter pre zvýšenie priľnavosti hydroizolačných a vyrovnávacích hmôt k problematickým podkladom.

Nedostatočné vyschnutie základného náteru

Pre zaistenie plnej funkčnosti a vlastností penetračného náteru je nevyhnutné, aby penetrácia celkom a dokonale preschla pred aplikáciou ďalších vrstiev. Úplne nesprávne je domnievať sa, že na pred hodinou natretú penetráciu možno už omietať. Aj preto sú v technických listoch k penetračným náterom CHEMOS uvedené odporúčané časy schnutia.

Ako správne penetrovať podlahu alebo iný podklad?

Pozrite si naše videonávody s použitím penetrácie CHEMOS.