Opravy podkladov - opravy podláh videonávody

Video návody ako na opravy a vyrovnanie podlahy pomocou penetrácie a samonivelačnej hmoty Chemos. 

Dokonale rovný podklad s toleranciou odchýlok 1-2 mm je základným predpokladom pri pokládke moderných podlahových krytín. Pri nerovnostiach podkladu odmietajú firmy výrobcovia podláh poskytovať záruky. Pred pokládkou voľne položených podláh (plávajúce podlahy, koberce a pod.) Aj lepených podláh (dlažby, korok, vinyl, a iné). Dnes sa spravidla aplikujú samonivelačné hmoty na vyrovnanie podlahy. Rýchlo a jednoducho sa nimi dá dosiahnuť potrebnej rovnosti podkladovej vrstvy.

Podlahové systémy v podaní ponuky spoločnosti CHEMOS riešia možnosti opravných a ukončovacích vrstiev pomocou samonivelačnej hmoty, a širokej škály renovačných hmôt.

Pozrite sa na inštruktážne videá, ako správne opraviť podlahu a iné povrchy pomocou špeciálnych vyrovnávacích hmôt Chemos.

Ako starý podklad pod novú podlahovú krytinu vyrovnať? Použite samonivelačnú hmotu. Pozrite sa vo videonávodoch, ako na vyrovnanie a nivelovanie podlahy.

Oprava podkladu, penetrácia, nivelovanie podlahy
Renovačná hmota CHEMOS OT 100, samonivelačná hmota CHEMOS 35, penetrácia CHEMOS PE 204
Rýchlotuhnúci opravný tmel Chemos OT 100
Čo zvládne OT 100 a ZH - sanácia podlahy

Vrstva samonivelačnej hmoty by mala zakryť všetky nerovnosti a vytvoriť súvislú a hladkú plochu pre pokládku vybranej podlahy. Samonivelačná hmota sa nanáša na dôsledne očistený a napenetrovaný podklad.


Vyberte si správny produkt na opravu betónu

Pokiaľ ide o opravu betónovej podlahy, musíte si vybrať správny produkt. Musíte nájsť opravný tmel, ktorý je odolný a dlho vydrží. Mal by sa tiež ľahko aplikovať a nemal by vyžadovať príliš veľa práce.

Oprava betónu v praxi

Technika opravy betónu sa odvíja od miery poškodenia. V extrémnych prípadoch je niekedy nutné betónovať nanovo. Pri starých podlahách sa postupuje tak, že sa buď celá odstráni a znovu vybetónuje, alebo sa na existujúci povrch aplikuje nivelačná hmota, ktorá povrch vyrovná a skryje všetky nerovnosti a trhliny.

Penetrácia podlahy

Podklad musí byť pred aplikáciou samonivelačnej hmoty suchý, súdržný, zbavený prachu a mastných nečistôt. Až potom je možné pristúpiť k penetrácii podkladu penetračným náterom CHEMOS. Penetrácia sa vykonáva rovnomerne, priamym náterom pomocou štetca alebo valčeka.

Chcete vyrovnať starú betónovú podlahu, v ktorej sa vyskytujú trhliny?

Je potrebné tieto trhliny v betónovej doske opraviť ešte pred tým než sa začne s aplikáciou ďalších vrstiev podlahy. Na opravu trhlín sa použije sada určená na opravu trhlín, ktorá je tvorená dvojzložkovou živicou. Po zaliatí trhliny živicou je ešte nutné posypať živicu jemným kremičitým pieskom.

Zaujali vás naše opravné hmoty na opravu betónovej podlahy a iné trhliny a chceli by ste získať podrobnejšie informácie? Potom neváhajte navštíviť pobočky firmy CHEMOS, kde sa vám bude venovať odborne preškolený personál. Alebo nás kontaktujte.